PTE - Felvételizőknek

Felvételi magazin

Jogi felsőoktatási szakképzés (régi néven: Jogi asszisztens)

h, 2014/10/06 - 10:57 -- admin
Kar:
Állam- és Jogtudományi Kar
Képzésterület:
Jogi
Képzés neve:
Jogi felsőoktatási szakképzés (régi néven: Jogi asszisztens)
Aktiválva:
A képzés elérhető
Képzési idő (félév):
Irányszám:
Teljes költség:
120000-150000
Képzési mátrix:
Felsőoktatási szakképzés (F) ,Nappali, Államilag támogatott
Felsőoktatási szakképzés (F), Nappali, Költségtérítéses
Felsőoktatási szakképzés (F), Levelező, Államilag támogatott
Felsőoktatási szakképzés (F), Levelező, Költségtérítéses
Felvételi követelmények/vizsgatárgyak:

Tanulmányi és érettségi pontok összeadásával. , vagy érettségi pontok duplázásával.

Szakfelelős:
Dr. Herger Csabáné egyetemi docens

A jogi felsőoktatási szakképzés OKJ-s bizonyítvánnyal rendelkezők esetén egyes teljesített tantárgyak a jogász (90 kreditpont) vagy igazságügyi igazgatási képzés (2 szemeszter) tantervébe beszámítanak.

Szakirányok és specializációk:

A két éves képzésben szakirány és specializáció nincs.

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:
Jogi asszisztens (paralegal). , amely az Országos Képzési Jegyzékben szereplő szakképzettség. Száma: 55 346 01 0000 00 00
Elhelyezkedési lehetőségek:

A jogi felsőoktatási szakképzés bírósági alkalmazásban tehermentesíti a bírákat az ítélkező munkán kívüli tevékenység alól. , ügyészségi alkalmazásban ellátja az ügyintézői és ügykezelői feladatokat. , ügyvédi irodákban titkársági alkalmazottként jogi előkészítő munkát végez. , közigazgatási szakterületen az önkormányzati igazgatásban. , illetve az államigazgatás egyes területein ügyviteli (iratkezelési és ügyintézési) feladatokat lát el. , közjegyzői alkalmazásban ellátja mindazokat a feladatokat. , melyekhez közjegyző jelenlétét jogszabály nem írja elő. , földhivatali alkalmazásban ingatlan-nyilvántartási feladatokat lát el. Egyéb (vám- és pénzügyőrség. , minisztériumi irodai alkalmazás. , választott-bírósági alkalmazás. , kamarai alkalmazás. , önálló bírósági végrehajtók stb.) speciális jogi szakismeretet igénylő munkakörökben szakszerűen előkészíti a jogi szakmunkát.

Elérhetőségek:

Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar