Első nap az Educatio Kiállításon – Mindenki pécsi akar lenni!

Idén is nagy előkészületek előzték meg az Educatio Kiállítást, hogy a legjobb standon és legfelkészültebb csapattal mutathassuk be az érdeklődőknek a Pécsi Tudományegyetemet.

​PTE az Education!

A karaink különféle interaktív feladatokkal várták az érdeklődőket. A Gyógyszerésztudományi Kar pultjánál hidratáló krémet készíthettek, bemutatták, hogy különféle gyógyeszközök, mint például a kúp, hogyan készülnek.

Első nap az Educatio Kiállításon – Mindenki pécsi akar lenni!

Az Általános Orvostudományi Kar pultja egész nap pezsgett a rengeteg csillogó szemű leendő orvoshallgatótól. Célirányosan keresték az orvosi kart, nem is volt kérdés, mi érdekli őket. Náluk varratot lehetett készíteni disznócsülkön, ez komoly kihívást jelentett a diákoknak, azonban közben is tudták faggatni az orvoshallgatókat.

Első nap az Educatio Kiállításon – Mindenki pécsi akar lenni!

A fogorvosok egy óriási fogsorral és fogkefével is készültek, ami szintén szórakoztatta a diákokat. Az Egészségtudományi Kar érdekes modellekkel, koponyával, emberi testtel, csontozattal készült, nagy sikerrel vonzották a tömeget. A Bölcsészettudományi Kar egy szerencsekerékkel készült, rendkívül nagy sikert aratott.

Első nap az Educatio Kiállításon – Mindenki pécsi akar lenni!

A kávé és a tabletes nyereményjátékok szintén elsöprő sikert arattak, ahogy a nyereményül kapott buborékfújó és kiemelőfilcek is.

A Karrier Iroda grafológia szolgáltatásával, karrier tesztjével és kávéjával szintén remekelt a diákok körében.

A kinti DJ kisbuszok és a PTE Tigris elképesztő hangulatot varázsolt, ami miatt megérte mindenkinek a hidegben buliznia.

Első nap az Educatio Kiállításon – Mindenki pécsi akar lenni!

Hosszú Norbert, végzett hallgatónk moderálásával PTE-t bemutató kisfilmeket vetítettünk a gólyatáborról, kollégiumainkról és a Pécsi Egyetemi Napokról. Norbi ezt mind kiegészítette saját élménybeszámolójával, tippjeivel, amivel igazán élvezetessé tette az összeállítást. A végéről nem hiányozhatott a Halott Pénz Otthon című dala sem. „Mert Pécs egy jó döntés. Pécs egy olyan város, ahol otthonra találsz!”

Első nap az Educatio Kiállításon – Mindenki pécsi akar lenni!

Délután Tigrisünk az Eszterházy Károly Egyetem űrlényével csapott össze egy táncpárbaj keretében, majd kezdetét vették a csapatkiáltások és a Közgazdaságtudományi Kar pultjánál is kitört a hangulat.

Első nap az Educatio Kiállításon – Mindenki pécsi akar lenni!

Várjuk a képeiteket az EHÖK nyereményjátékán!: https://www.facebook.com/pteehok/

Beszámoló a másodiknapról: https://felveteli.pte.hu/hirek/masodik_nap_az_education_irany_pte

Képek forrása: PTE és Educatio Facebook