Népszerűbb lett a PTE!

A 2019. évi általános felvételi eljárásban országosan több mint 4300 fővel többen jelentkeztek a felsőoktatásba, ami 4%-os növekedést jelent a tavalyi jelentkezési számokhoz képest. A Pécsi Tudományegyetemre jelentkezők száma az országos változásoknál is kedvezőbben alakult: az összes jelentkező, az első helyes, és valamint az állami ösztöndíjra jelentkezők száma is 6-6 százalékkal nőtt.

Összesen 13 346 fiatal jelezte hivatalosan, hogy a központi felvételi eljárásban érintett 52 felsőoktatási intézmény közül a Pécsi Tudományegyetemen szeretne tanulni.

A 2018. évi felvételi eljárásához képest 19%-kal többen jelentkeztek a Közgazdaságtudományi Karra, 15%-kal nőtt a Művészeti Karra, és 11%-kal a Műszaki és Informatikai Karra jelentkezők száma.

A jelentkezési sorrenden módosítani július 10–ig lehet.

A felvételi ponthatárok várhatóan július 24-én derülnek majd ki, aznap Pont Ott Party-val várja a PTE a leendő hallgatókat a Széchenyi téren.

A pótfelvételivel kapcsolatos információk a ponthúzás után várhatók.