Egészségfejlesztő wellness terapeuta szakirányú továbbképzés

Az egészségfejlesztő-wellness szakember életmód, szépségápolási és táplálkozási tanácsadással, egészségfejlesztő turisztikai, sportprogramok szervezésével illetve a kliens egészségét szolgáló tevékenységekkel képes a kliensek egészségi állapotát javítani.

Önköltséges
Zalaegerszeg L:20<30 fő
130 000 Ft (teljes költség)
Lásd: felvételi információk menüpontban
Zalaegerszegi Képzési Központ (8900 Zalaegerszeg, Landorhegyi út 33.)
Egészségfejlesztő-wellness terapeuta

Olyan felsőfokú egészségfejlesztő- wellness terapeuták képzése, akik a wellness filozófiáját magukévá téve képesek a wellness életmód közvetítésére, egészségügyi ismereteikre alapozva, naprakész wellness ismereteik birtokában képesek munkahelyükön vagy egészségmegőrző, egészségfejlesztő és wellness szolgáltatást nyújtó intézményekben a kliens wellness állapotának felmérésére, majd annak szükségleteit figyelembe véve egyénre szabott megelőző, egészségfejlesztő, wellness programok összeállítására, megszervezésére és kivitelezésére.

Az egészségfejlesztő- wellness szakember életmód, szépségápolási és táplálkozási tanácsadással, egészségfejlesztő turisztikai-, sport és rekreációs programok szervezésével, lebonyolításával illetve egyéb, a kliens egészségét szolgáló tevékenységekkel (masszázstechnikák, stresszoldó-technikák, környezeti terápia, balneo-, hidroterápia, alternatív mozgásterápiák) képes a kliensek egészségi állapotát javítani.

Egészségügyi szakterületen szerzett oklevél esetén: 1,5 év
Egyéb oklevél megléte esetén: 2 év
Az oktatás szemeszterenként 5-6 alkalommal (csütörtök, péntek, szombat) történik.

Wellness ismeretek tanulmányi terület: wellness filozófiák, irányzatok, szolgáltatók, szolgáltatások, stb.

Táplálkozástudományi tanulmányi terület: táplálkozási rendszerek, élelmiszerbiztonság, alkalmazott dietetika, stb.

Fittness tanulmányi terület: test- és mozgástudatosítás, aquafitness, alternatív mozgásterápiák, masszázstechnikák, stretching technikák, sport és rekreáció, kardiofitness, stb.

Turisztikai tanulmányi terület: turizmus rendszere és környezete, Magyarország turizmusföldrajza, program- és rendezvényszervezés, turizmus- és szállodamarketing és menedzsment, stb.

Szépségápolási tanulmányi terület: szépségápolási ismeretek, stílus, stb.

Életmód-tanácsadás tanulmányi terület: életmód tanácsadás, környezeti terápia, keleti gyógyászati ismeretek, stb.

A kar által meghirdetett feltételek szerint.

Részvétel feltétele: Orvos- és egészségtudomány, bölcsészettudomány, társadalomtudomány, jogi és igazgatási vagy hitéleti képzési területen legalább alapképzésben (korábban: főiskolai szintű képzésben) szerzett oklevél

Az egészségfejlesztő- wellness terapeuta képzés keretében megszerzett ismeretek és készségek jól alkalmazhatók az egészségturizmus valamennyi területén, gyógy- és wellness szállodákban, gyógy- és termálfürdőkben, de valamennyi olyan intézménynél (cégek. iskolák, stb.) ahol hangsúlyt fektetnek a dolgozók egészségmegőrzésére, egészségfejlesztésére, a betegségek megelőzésére.

Bővebb információ a Tanulmányi Osztályon kérhető!

PTE ETK „A” épület 7621 Pécs, Vörösmarty M. u. 4.

Hallgatói információs előadó: BOGNÁR Judit, FÜLÖP Petra

tel.: +36-30-184-22-89, +36-30-184-2428

info@etk.pte.hu

www.facebook.com/pteetk

www.instagram.com/pte_etk

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy az itt közölt információk tájékoztató jellegűek, az alapszakok/szakirányok indítási helyeit, indításának minimális hallgatói létszámait, a csatolandó dokumentumokat, az önköltségi díjakat és a felvétel egyéb követelményeit a felvi.hu oldalon találja.