Ipari termék- és formatervező mérnök alapszak

Érdekel az ipari termék- és formatervezés, és a számítógépes tervezés? Szeretnél igényes modellező laboratóriumban izgalmas alkotásokat létrehozni? Ha igen, akkor gyere az ipari termék- és formatervező mérnöki alapképzési szakra! Elsajátíthatod, hogyan tudsz mérnökként részt venni a formatervezési eljárások tervezésében, kivitelezésében. Ismereteidet jól hasznosíthatod az ipari tervezői, szakértői, döntés-előkészítési feladatok ellátásában, és a menedzseri tevékenységekben.

ANA, ANK: 5<35 fő
230 000 Ft/félév
Lásd: felvételi információk menüpontban
Műszaki és Informatikai Kar (7624 Pécs, Boszorkány út 2.)
Ipari termék- és formatervező mérnök (Industrial Design Engineer)

A képzés célja ipari termék és formatervező mérnökök képzése, akik alkalmasak termékek tervezésére, gyártására és forgalmazására. Rugalmasan és hatékonyan tudnak reagálni a piacgazdaság kihívásaira. Képesek műszaki, esztétikai, humán, valamint gazdasági ismereteik és készségeik birtokában a termékfejlesztés valamennyi fázisában, önálló, alkotó munkára, továbbá a termékfejlesztés innovációs folyamatát, a termékfejlesztéshez szükséges tárgyi, szervezeti és emberi erőforrásokat, illetve a termék életpálya egyes ciklusait menedzselni.

Gyakorlatorientált képzés, karunk a Dél-Dunántúl egyetlen műszaki felsőoktatási intézménye, ahol ipari termék- és formatervezés területén diplomát szerezhetsz. Ipari termék- és formatervező mérnökképzésünk a Gépészmérnök Tanszékhez kapcsolódik, az oktatásban részt vesznek építész, belsőépítész, környezettervező művészek, tanárok is.

Szakmai törzsanyag: menedzsment, ergonómia tantárgycsoport: ergonómia, fogyasztóvédelem, biztonságtechnika, tervezés módszertana, ábrázoló geometria, gépelemek, megjelenítési technikák, számítógépes tervezés, anyagtan, polimer termékek tervezése, szerkezeti anyagok technológiája, gépipari technológiák, rugalmas gyártás, speciális technológiák.

Formatervezés, design tantárgycsoport: grafikai tervezés, formatervezés, formatan, modellezés, színdinamika.

Differenciált szakmai anyag: integrált terméktervezés I. – V., környezetszempontú tervezés, faipari ismeretek, csomagolás.

Felvétel feltétele:

• érettségi bizonyítvány,
  • érettségi tanúsítvány,
  • középiskolai bizonyítvány

Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok:

• felsőfokú oklevél,
  • felsőoktatási szakképzés igazolása,
  • fogyatékosság igazolása,
  • gyermekgondozás igazolása,
  • hátrányos helyzet igazolása,
  • nyelvvizsgát igazoló dokumentum,
  • OKJ bizonyítvány,
  • sporteredmény igazolása,
  • tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása

Felvételi követelmények/vizsgatárgyak:

Rajz alkalmassági és matematika kötelező,és biológia vagy fizika vagy informatika vagy kémia vagy egy szakmai előkészítő tárgy vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy.

A képzési területen választható szakmai előkészítő vizsgatárgyak:
elektronikai alapismeretek, építészeti és építési alapismeretek, faipari alapismeretek, gépészeti alapismeretek, informatikai alapismeretek, környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismeretek,
közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika), közlekedési alapismeretek (közlekedés-üzemvitel).
A képzési területen választható ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyak:
bányászat ismeretek, építőipar ismeretek, épületgépészet ismeretek, erdészet és vadgazdálkodás
ismeretek, élelmiszeripar ismeretek, faipar ismeretek, földmérés ismeretek, gépészet ismeretek,
informatika ismeretek, kertészet és parképítés ismeretek, kohászat ismeretek, könnyűipar ismeretek,környezetvédelem-vízgazdálkodás ismeretek, közgazdaság ismeretek, közlekedés ismeretek, közlekedésépítő ismeretek, közlekedésgépész ismeretek, mezőgazdasági gépész ismeretek,mezőgazdaság ismeretek, nyomdaipar ismeretek, optika ismeretek, rendészet ismeretek, távközlés ismeretek, villamosipar és elektronika ismeretek, vegyész ismeretek, vegyipar ismeretek.

Jelenleg a mérnöki diploma az egyik legkeresettebb a magyar gazdaságban. Az oktatás sokrétűsége és karaktere folytán már az alapszintű diploma is sok lehetőséget biztosít a végzés után a munkaerőpiacon; kis- és középméretű vállalatok, nagyméretű ipari cégek termékfejlesztői és marketing-igényeinek kielégítésére egyaránt képesít.

Hallgatóink mondták:

Mi jut eszébe a PTE-ről?

"A műszaki képzés színvonala kiváló, életem legjobb 4 éve volt."

PTE Műszaki és Informatikai Kar
Mérnöki és Smart Technológiák Intézet/Gépészmérnök Tanszék