Pénzügy és számvitel felsőoktatási szakképzés

Várjuk jelentkezésedet, amennyiben szeretnél otthonosan mozogni a pénz, a bankok, pénzintézetek, értékpapírok, befektetések és hitelek világában.

F.N.A: 5-75; F.N.K:1-100
200.000 Ft/félév
lásd felvételi információk
Közgazdaságtudományi Kar (7622 Pécs, Rákóczi út 80.)
Felsőfokú pénzintézeti közgazdász-asszisztens / Banking Economist Assistant

A felsőoktatási szakképzés célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik elméleti és gyakorlati tudásuk birtokában képesek a gazdasági élet legszélesebb területén: a vállalati, a pénzügyi szolgáltató, az államháztartási és a civil (nonprofit) szektorban működő szervezetekben a feladatok ellátására; a munkaerő-piaci igényekhez rugalmasan alkalmazkodni tudó, pénzügyi-számviteli gyakorlati ismeretekkel, jártasságokkal és készségekkel rendelkeznek, amely megalapozza az élethossziglan tanulást is.

Vállalati pénzügy; Pénzügyi intézmények és piacok; Pénzügyi tervezés és finanszírosi döntések; Pénzügyi és banki szolgáltatók gazdaságtana; Elemzés-ellenőrzés

Ösztöndíjak:

A Közgazdaságtudományi Kar vezetése úgy gondolja, hogy a képzés költségtérítéses mivolta nem lehet gátló tényező a továbbtanulásban, ezért a hallgatók támogatására egy több részből álló intézkedés-csomagot dolgozott ki.

Ösztöndíjainkról és támogatásainkról honlapunkon informálódhatsz.

Felsőoktatási szakképzéseinkre bármelyik két érettségi tantárggyal felvételizhetsz.

A szakképesítés megszerzését munkát vállalhatsz, bankoknál, non-profit, profit orientált vagy államháztartási szervezeteknél, mint Pénzügyi ügyintéző, Adó-és illetékhivatali ügyintéző, Társadalombiztosítási és segélyezési hatósági ügyintéző stb.

7622 Pécs, Rákóczi út 80.
Telefon: (72) 501-599 / 23159, 23258
E-mail: felveteli@ktk.pte.hu