Turizmus-vendéglátás felsőoktatási szakképzés (Pécs)

Szívesen utazol, szívesen szervezel, szívesen megismernél idegen kultúrákat, más nemzetek gasztronómiáját, és még a hazai és nemzetközi turizmus működése is érdekel? Akkor érdemes a Pécsiközgáz Turizmus-vendéglátás felsőoktatási szakképzését választanod.

F.N.A: 5-75; F.N.K:1-100
200.000 Ft/félév
lásd felvételi információk
Közgazdaságtudományi Kar (7622 Pécs, Rákóczi út 80.), Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztő Kar (7100 Szekszárd, Rákóczi út 1.)
Felsőfokú közgazdász-asszisztens turizmus szakirányon / Economist Assistant in Tourism and Catering Specialized in Tourism

A turizmus és vendéglátás felsőoktatási szakképzést azoknak ajánljuk, akik legalább egy idegen nyelvet beszélnek, érdeklődnek a turisztikai termék- és szolgáltatástervezés iránt, szívesen elemeznek és szerveznek.

A turizmus rendszere; Turizmusmarketing esettanulmányok; Utazás- és eseményszervezés; Turizmusföldrajz; Gyors és lassú turisztikai termékek

Ösztöndíjak:

A Közgazdaságtudományi Kar vezetése úgy gondolja, hogy a képzés költségtérítéses mivolta nem lehet gátló tényező a továbbtanulásban, ezért a hallgatók támogatására egy több részből álló intézkedés-csomagot dolgozott ki.

Ösztöndíjainkról és támogatásainkról honlapunkon informálódhatsz.

Felsőoktatási szakképzéseinkre bármelyik két érettségi tantárggyal felvételizhetsz.

A végzett hallgatók képesek a turizmusban és a vendéglátásban működő mikro- és kisvállalkozások alapítására, vezetésére és működtetésére, valamint közép-, és nagyvállalatok egyes részlegének vezetésére, illetve felsővezetők munkáját segítő szakreferensi és asszisztensi feladatok ellátására. A végzettségednek köszönhetően szálláshely-szolgáltatási/vendéglátó/kulturális tevékenységet folytató egység vezető, konferencia- és rendezvényszervező, utazásszervező, tanácsadó, recepciós, idegenvezető stb. lehetsz.

7622 Pécs, Rákóczi út 80.
Telefon: (72) 501-599 / 23159, 23258
E-mail: felveteli@ktk.pte.hu